TAIKOS BALANDŽIAI

Apie mus
Balti balandžiai
Spalvoti balandžiai
Tinkamos progos
Nuotraukos
Balandžių paleidimas
Klausimai - atsakymai

Video ir siuntiniai

Kiek kainuoja?
Kontaktai

DAUGIAU APIE BALANDŽIUS
Enciklopedija
Straipsniai ir spauda
Balandžiai Lietuvoje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Švenčių atributika

Vestuvių fotografas
Nuorodų katalogas

 

 

 

 

Tel: +370 625 29829

Taikosbalandziai@gmail.com

 

Vestuvėse neleiskite dekoratyvinių balandžių!


Balandžių veislių priskaičiuojama arti poros tūkstančių, o vestuviniams skrydžiams tinkama tik viena - pašto balandžiai. Todėl jaunavedžiams teisingai pasirinkti gana keblu, nes tiesiog trūksta informacijos kaip atskirti skrydžiams tinkamus pašto balandžius.

Pašto balandžių porelės nuomos kaina Lietuvoje vidutiniškai siekia 100 Lt, o dekoratyvinių balandžių porelę galima gauti už perpus mažesnę kainą. Jaunavedžius kartais pavergia dekoratyvinių balandžių puošnumas ir priimtinesnė kaina. Ką naudinga žinoti prieš nuomojant baltus balandžius?

Dekoratyviniai balandžiai dažniausiai yra prasti skridikai ir neturi didelio išlikimo instinkto. O užauginti, ištreniruoti pašto balandį reikia laiko, todėl tokių balandžių vestuviniai skrydžiai brangesni negu dekoratyvinių.

Patyrę pašto balandžių augintojai myli savo sparnuočius ir mielai gali papasakoti daugiau apie balandžių skrydžius, balandžių orientavimosi ypatybes ar netgi istorinę praeitį. Nesivaržykite, klauskite daugiau ir suprasite ar balandininkas nuomoja, ar tik pardavinėja balandžius.
 

 

1 nuotrauka. Pašto balandis skrydyje neša šakelę.


Pagrindiniai pašto ir dekoratyvinių balandžių išvaizdos skirtumai. Pašto balandžiai neturi jokių galvos papuošimų, jokių kuodelių, pasipūtusių ar susuktų plunksnelių. Jie neapdovanoti plačiomis, puošniomis kaip povų uodegomis ir ant jų kojų nėra plunksnų. Pašto balandžių veislė sukurta skrydžiams, kad jie galėtų orientuotis, ilgai skristi ir sugrįžti į savo gimtus namus.

Pašto balandžiai būna vidutinio dydžio, gerų proporcijų, tvirto, elastingo, harmoningo kūno sudėjimo su geromis aerodinaminėmis savybėmis. Kūno ilgis 34-36 cm, svoris 350-500g.
 

 

2 nuotrauka. Poviniai balandžiai ypatingai gražaus eksterjero, labai puošnūs, tačiau vestuviniams skrydžiams netinka visiškai, nes labai prasti skridikai.

 

 

3 nuotrauka. "Lenkiški gandrai" gana prastai orientuojasi aplinkoje.

 


3 nuotrauka. "Vengriški aukštaskrydžiai" aukštai ir gana ilgai skraido, tačiau sugrįžti namo iš keliasdešimt kilometrų dažnai kliūtis neįveikiama.

 

Pašto balandžiai dažniausiai yra žieduoti. Balandžiams žiedas reikalingas panašiai kaip žmogui pasas.


Pasaulyje pašto balandžiai populiariausia veislė, kuri auginama visuose žemynuose. Rengiamos sportinių balandžių varžybos, parodos ir netgi olimpiados.

Brangiausias sportinis balandis pasaulyje buvo parduotas šių metų pavasarį Belgijoje 310 000 eurų.

 

 

Balti balandžiai vestuvėms

Mylinčias sutuoktinių širdis lydi baltų balandžių skrydžiai. Po Meilės paukščių skrydžio visada lieka gražūs prisiminimai ir smagios nuotraukos.

Skaityti daugiau>>


 

 

 

Balti balandžiai krikštynoms

Po krikšto ceremonijos į skrydį pakvieskite baltuosius balandžius ir pasiųskite savo palinkėjimus, norus į dangaus žydrynę.

Skaityti daugiau>>


 

Į viršų ^

 


 

Dizainas:

Baltas Balandis

© Copyright 2005-2007. taikosbalandziai@gmail.com Tel. +370 625 29829
www.taikosbalandziai.lt