TAIKOS BALANDŽIAI

Apie mus
Balti balandžiai
Spalvoti balandžiai
Tinkamos progos
Nuotraukos
Balandžių paleidimas
Klausimai - atsakymai

Video ir siuntiniai

Kiek kainuoja?
Kontaktai

DAUGIAU APIE BALANDŽIUS
Enciklopedija
Straipsniai ir spauda
Balandžiai Lietuvoje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Švenčių atributika

Vestuvių fotografas
Nuorodų katalogas
 

 

 

Tel: +370 625 29829

info@taikosbalandziai.lt

 

 

K l a u s k i t e  i r   J u m s   a t s a k y s i m e.

 

1. Kokius balandžius galime išsinuomoti?

2. Ar balandžiai "kandžiojasi", "žnaibosi" kaip papūgos, o gal tai pavojinga?

3. Kada balandžiai vestuvėse turėtų būti leidžiami?

4. O paleidus balandžius kaip po to reikės juos sugaudyti?

5. Ką balandis simbolizuoja?

6. Kokia balandžių nuomos kaina?

7. Ar balandžiai leidžiami per krikštynas?

8. Koks paleistų balandžių vestuvėse ar krikštynose likimas?

9. Ar paleidžiant balandžius darome jiems kokią nors žalą?

10. Ar galima paleisti vestuvinius balandžius naktį šviečiant mėnulio mėnesienai?

11. Kaip galima paleisti balandžius? Kokie balandžių treniravimo metodai tam naudojami?

12. Pas mus atklydo balandis. Jis tikriausiai iš vestuvių, krikštynų?
13. Kiek balandis kainuoja?

 

1. Kokius balandžius galime išsinuomoti? Dažniausiai nuomojame baltos spalvos balandžius, tačiau atsiranda žmonių, kurie ieško naujovių ir pageidauja kitos spalvos (žr. skiltį spalvoti balandžiai)

 

2. Ar balandžiai "kandžiojasi", "žnaibosi" kaip papūgos, o gal tai pavojinga?

Balandžiai visiškai skirtingai negu papūgos yra pasyvūs, "nesikandžioja" ir "nesižnaibo". Žinoma, paimti rankose jie gali spurdėti, nes nemėgsta būti ilgai laikomi rankose, bet tai labiau malonus jausmas. Balandžių leidimas yra visiškai niekuo nepavojingas. Daugiau apie balandžių paleidimą ir būdus galite dar paskaityti čia.

 

3. Kada balandžiai vestuvėse turėtų būti leidžiami?

Dažniausiai balandžiai vestuvėse yra leidžiami jauniesiems tapus vyru ir žmona - t.y. išėjus iš bažnyčios. Balandžiai yra įteikiami ir paleisti iš naujai gimusių jaunųjų praneš apie šią nuostabią žinią susirinkusiems aplinkiniams.

 

4. O paleidus balandžius kaip po to reikės juos sugaudyti?

Mūsų balandžių nereikia gaudyti. Jūs paleidžiate juos į laisvę iš savo rankų ar krepšelio, o jie kyla į mėlyną dangų, suka ratus, kol nustato reikiamą kryptį ir nuskuba namo, kur jų laukia jiems paruoštas lesalo gardėsis.

 

5. Ką balandis simbolizuoja?

Balandis simbolizuoja meilę, tyrumą, ramybę ir taiką. Daugiau skaitykite apie balandžio simbolio reikšmę šiame straipsnyje "Vestuviniai balandžiai".

 

7. Ar balandžiai leidžiami per krikštynas?
Taip, balti balandžiai leidžiami ne tik per vestuves, per jubiliejines sukaktis, bet dažnai ir krikštynų metu. Naujajame Testamente balandis atrandamas kaip Šventosios Dvasios simbolis. Kai Jonas Krikštytojas skelbė Jėzaus atėjimą krikštydamas, „Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo tarsi balandis, .." (Lk 3,22).
Trys balandžiai - tai pats stipriausias tikinčiųjų simbolis. Paleisti balandžiai simbolizuoja Tėvą, Sūnų ir Šv. Dvasią.
Krikštynų metu balandžius leidžia dažniausiai tėveliai, krikštatėviai, tačiau jeigu vaikelis turi daugiau kaip dešimt metukų, tuomet balandį į skrydį gali paleisti ir pats.
Balto balandžio paleidimas krikštynų metu simbolizuoja priartėjimą prie Dievo pasaulio.
 

8. Koks paleistų balandžių vestuvėse ar krikštynose likimas?
Vestuvėse, krikštynose ar kitose šventėse paleisti balandžiai dažniausiai apsuka keletą ratų virš paleidimo vietos kol susiorientuoja kur jie esą. Tuomet jie dar stipriau suplaka sparnais ir patraukia kryptimi link gimtųjų namų. O namuose jų laukia balandininkų paruošti gardėsiai, lesalų skanumynai.
 

9. Ar paleidžiant balandžius darome jiems kokią nors žalą?
Ne balandžiams jokios žalos nedarote. Jie nuolat pratinami ir laikomi rankose, bei treniruojami, kad galėtų saugiai ir greitai sugrįžti į savo balandines.

 

10. Ar galima paleisti vestuvinius balandžius naktį šviečiant mėnulio mėnesienai?
Ne, deja, vestuvinių balandžių leisti nakties metu negalima, kadangi jie gali sunkiai orientuotis dėl tamsos ir gali nespėti sugrįžti saugiai namo. Žinoma, tai priklauso nuo metų laiko, jeigu vasarą, kai naktys pakankamai šviesios tuomet įmanoma paleisti balandį ir nakties metu, tačiau būtina viską suderinti ir sutarti su balandininku iš kurio nuomojate vestuvinius balandžius.

11. Kaip galima paleisti balandžius? Kokie balandžių treniravimo metodai tam naudojami?
Galima paleisti balandžius iš rankų arba iš paruoštų dėžučių. Kokie balandžių treniravimo metodai naudojami? Iš tiesų tai yra šiek tiek paslaptis, bet pagal mūsų vykdomą programą mūsų balandžiai lesinami dietiniu lesalu ir nuolat reguliariai leidžiami skraidyti, kad vystytųsi jų raumenys ir paleisti jie turėtų jėgų sugrįžti namo. Rūpinamės, kad balandžiai būtų sveiki ir gyvybingi ištisus metus.

 

12. Pas mus atklydo balandis. Jis tikriausiai iš vestuvių, krikštynų?
Ne nebūtinai. Balandis gali būti visai ne iš vestuvių ar krikštynų. Tiesiog gali būti nuklydęs nuo savo balandinės dėl to, kad yra per jaunas, neturintis patyrimo ir jėgų sugrįžti atgal. Kitas variantas galbūt balandį vijosi plėšrus paukštis ar spruko nuo kokio kito pavojaus. O galbūt balandis iš sportinių balandžių varžybų? Sunku pasakyti, tačiau ką daryti su priklydusiu balandžiu, kaip jį lesinti skaitykite mūsų skyrelyje: PRIKLYDO BALANDIS
 

13. Kiek balandis kainuoja?
Balandžio kaina yra labai subjektyvus dalykas. Balandis, tai ne duona, ne pienas, kuriuos mes kiekvieną dieną perkame parduotuvėje. Balandis tai gyvas paukštis, kurio kainą lemia balandžio sportiniai pasiekimai, balandžio kilmė (tėvai, tėvų rezultatai, šalis), pačio šeimininko prestižas tarp balandininkų, pirkėjų skaičius. Taip pat kartais kainą įtakoja ir balandininko ambicijos - parduoti, o pirkėjo ambicijos - pirkti. Taigi kaina gali būti nuo 5 lt iki 500 000 lt ar dar daugiau. Pavyzdžiui, straipsnelis iš "New York Times" parašyto 1991 rugpjūčio 10 dieną:

 

"Balandis parduotas už rekordinę kainą

Belgų kilmės balandis pavadintas "Playboy" buvo parduotas už  $144,000 dolerių, pranešė Belgų naujienų agentūra. Tai yra dvigubai daugiau negu paprastai mokama už tokius laimėtojus -  taip sakė pirkėjui patenkintas balandžio pardavėjas Jean-Luc Van Roy. Kai "Playboy" balandis laimėjo beveik 1000 km Barselonos lenktynes, nuo tada juo pradėjo domėtis pirkėjai."

 

Tačiau Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje pradedantiesiems senieji balandininkai stengiasi balandžių neparduoti, o juos tiesiog dovanoja ir palinki sėkmės. Tik gaila, kad dovanojančių balandininkų taip mažai, bet jeigu Jūs norite laikyti balandžius kreipkitės, mes tikrai porelę ar net dvi suorganizuosime.

 


Dėmesio! Norite užduoti klausimą?

Parašykite arba paskambinkite mums.

 

 

 

 

Į viršų ^

 

 


 

Dizainas:

Baltas Balandis

© Copyright 2005-2007. info@taikosbalandziai.lt  Tel. +370 625 29829
www.taikosbalandziai.lt