TAIKOS BALANDŽIAI

Apie mus
Balti balandžiai
Spalvoti balandžiai
Tinkamos progos
Nuotraukos
Balandžių paleidimas
Klausimai - atsakymai

Video ir siuntiniai

Kiek kainuoja?
Kontaktai

DAUGIAU APIE BALANDŽIUS
Enciklopedija
Straipsniai ir spauda
Balandžiai Lietuvoje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Švenčių atributika

Vestuvių fotografas
Nuorodų katalogas
 

 

 

Tel: +370 625 29829

Taikosbalandziai@gmail.com

 
   

Priklydo balandis

N e ž i n o t e   k a i p   e l g t i s?

 

Ką daryti jeigu atklydo ar suradote balandį?


Daugelis paklydusių balandžių būna alkani ir ištroškę. Vanduo yra svarbesnis už lesalą. Balandžiai gali gerti iš bet kokios dėžutės, bet reikia, kad ji turėtų pakankamai gylio, t.y. mažiausiai 2.5 cm. Pavyzdžiui tinka dėžutės nuo panaudoto margarino ar kitos panašios. Įpylus vandens balandis gali pradėti gerti tuojau pat, tačiau gali būti, kad gers po kurio laiko. Naudinga padedant vandenį pirštu pamaišyti, kad keli lašai nukristų ant žemės, balandis pastebės.

Lesalai.
Balandžiai maitinasi grūdinėmis kultūromis. Parkuose balandžiai lesa duoną, kadangi jie užaugo gamtoje jie nėra labai išrankūs maistui. Visai kas kita balandžiai, kurie užauginami balandininkų, nes jie lesinami specialiais lesalais. Tačiau galima pasidairyti savo namuose ir surasti tinkamo lesalo, tokio kaip žirniai, kruopos, ryžiai. Tačiau svarbu, kad GRŪDINĖS KULTŪROS NEBŪTŲ VIRTOS ARBA KEPTOS.Kur balandį laikyti?
Laikinam balandžio apgyvendinimui galima surasti kokią nors kartoninę dėžutę. Išdurti keletą skylučių joje, kad cirkuliuotų oras ir balandis galėtų matyti. Taip pat svarbu, kad balandis būtų apsaugotas nuo kačių ar šunų.
 

 

 

 


Kaip surasti balandžio šeimininką?
Savininką galima nustatyti tik pagal žiedą, esantį ant balandžio kojos. Jeigu balandis neturi jokio žiedo, savininko praktiškai surasti neįmanoma. Kalbant apie žieduotus balandžius, reikia pasakyti, kad palesintas ir pagirdytas paukštis dažnai atsigauna po 24 valandų. Todėl paprasčiausiai palesinus ir pagirdžius galima balandį paleisti į laisvę. Turėdamas jėgų jis sugebės sugrįžti namo.

Balandis toks mielas, norėtume jį pasilikti.
Jeigu balandis yra žieduotas ir priklauso sportinių balandžių klubui. Būtina pranešti savininkui, kadangi yra sportinių balandžių federacijos įstatymai ir už slepiamą balandį gali būti baudžiama.

Jeigu balandis nėra žieduotas, praktiškai neįmanoma nustatyti balandžio savininko. Jūs galite pasilikti balandį, bet prisiminkite, jog tai ne žaislas, o paukštis kuriam reikia nuolatinės priežiūros.

Prisiminkite keletą svarbių dalykų:

  • Švarus vanduo, lesalas ir mineralai;

  • Balandžiai turi skraidyti po apylinkes, jie ne žąsys. Jie mėgsta maudytis. Balandžiai turi būti laikomi sausose patalpose.

  • Mėgaukitės vienu iš įdomiausių paukščių - balandžiu.
     

 

Į viršų ^

 


 

Dizainas:

Baltas Balandis

© Copyright 2005-2007. taikosbalandziai@gmail.com Tel. +370 625 29829
www.taikosbalandziai.lt