TAIKOS BALANDŽIAI

Apie mus
Balti balandžiai
Spalvoti balandžiai
Tinkamos progos
Nuotraukos
Balandžių paleidimas
Klausimai - atsakymai

Video ir siuntiniai

Kiek kainuoja?
Kontaktai

DAUGIAU APIE BALANDŽIUS
Enciklopedija
Straipsniai ir spauda
Balandžiai Lietuvoje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Švenčių atributika

Vestuvių fotografas
Nuorodų katalogas
 

 

 

Tel: +370 625 29829

Taikosbalandziai@gmail.com

   
 

Mobilieji telefonai veda balandžius iš proto?
 

Škotų balandžių mylėtojai kaltina mobiliųjų telefonų skleidžiamą radiaciją dėl didėjančio balandžių suglumimo ir prarandamo šių paukščių sugebėjimo orientuotis erdvėje. Nors balandžiai nėra sudėtinga ryšio įranga, tačiau mobiliųjų telefonų naudojimas daro blogą įtaką tūkstančius metų besitęsiančiai balandžių tradicijai.


Davidas Blainas gyvena Škotijoje ir, tęsdamas daugiau kaip 40 metų šeimos tradicijas, veisia balandžius. Tačiau po to, kai visai šalia jo fermos buvo pastatyta mobiliojo ryšio perdavimo antena, jo balandžiai pradėjo keistai elgtis, kai kurie jų pradingo. Bent 50 iš jo vertingų paukščių išskrido ir negrįžo pas šeimininką. Manoma, kad mobiliųjų telefonų bokštelio skleidžiama radiacija suklaidino paukščius ir dėl to balandžiai prarado savo garsųjį orientavimosi erdvėje sugebėjimą.
Balandžių veisimo entuziastai tiki, kad yra ryšys tarp bokštelio ir paukščių dingimų. Pasak laikraščio “The Times”, šiuos tvirtinimus remia D.Britanijos Karališkųjų balandžių lenktynių asociacija. D.Blainas yra vienas iš šimtų balandžių augintojų, kurie svarsto galimybę imtis teisinių priemonių prieš mobiliųjų telefonų bendroves.


Asociacijos “Mobile and Telecoms Advisory Groups” atstovas ryšiams su visuomene sako: “Ištisas radiacijos tyrimų kompleksas neįrodė neigiamo jos poveikio gyvūnams, tačiau tai dar nereiškia, kad ateityje tyrimai to nepaneigs. Mūsų pramonė finansiškai prisideda prie nepriklausomų tyrimų programos, kuri šiuos klausimus tyrinės toliau.”

 

 

 

 

< sugrįžti atgal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Į viršų ^

 


 

Dizainas:

Baltas Balandis

© Copyright 2005-2007. taikosbalandziai@gmail.com Tel. +370 625 29829
www.taikosbalandziai.lt