TAIKOS BALANDŽIAI

Apie mus
Balti balandžiai
Spalvoti balandžiai
Tinkamos progos
Nuotraukos
Balandžių paleidimas
Klausimai - atsakymai

Video ir siuntiniai

Kiek kainuoja?
Kontaktai

DAUGIAU APIE BALANDŽIUS
Enciklopedija
Straipsniai ir spauda
Balandžiai Lietuvoje

PAPILDOMOS PASLAUGOS

Švenčių atributika

Vestuvių fotografas
Nuorodų katalogas
 

 

 

Tel: +370 625 29829

Taikosbalandziai@gmail.com

 

Baltų balandžių jauniklių treniravimas (pagal Britanijos balandininkus)

Nuotraukoje. Kad balandžių jaunikliai būtų sveiki, reikia rūpintis jų sveikata.
 

Kai jaunikliai yra 24 dienų amžiaus, tuomet juos rekomenduojama atskirti nuo tėvų, nes jų kūnai jau apsiplunksnavę, nors uodegos ir sparnų plunksnos visiškai užaugs dar tik po 2-3 savaičių, bet jie gali gyventi savarankiškai. Kai plunksnos suauga, balandžiai yra 6-7 savaičių amžiaus, reikėtų pradėti reguliuoti lesinimą, į racioną įtraukiant mažiau kviečių, du kartus per dieną lesinti kukurūzais, kiekius duoti tokius pačius kaip ir suaugusiems balandžiams. Žinoma, tai yra tik rekomendacija, galimi įvairūs lesinimo variantai. Labai svarbu, besivystančius jauniklius lesinti ir prižiūrėti.

Netrukus, kai jaunikliai yra pradedami lesinti kukurūzais, galima lengvai išmokyti paprasto triuko (pirmos pamokos) – sušokti į balandinę kaip tik įmanoma greičiau. Šią pamoką, geriausia mokyti reikia iš ryto, o ne vakare, kai balandžiai išgirs šeimininko švilpimą ar šauksmą, jiems primins lesalą ir nedelsiant sulįs į balandinę. Toks jauniklių balandžių įprotis yra vertingas.

Jaunų balandžių varžybos Didžiojoje Britanijoje dažniausiai prasideda trečią Liepos šeštadienį. Vienas to krašto balandininkų teigė, kad jis netiki ankstyvu treniravimu, ir sako, kad geriau laikyti balandžius namuose kiek galima ilgiau.

Ką mums reiškia žodis „treniravimas“? Patyrusiam balandininkui, turėtų kilti tokios asociacijos: pirmiausia, jauniklių balandžių pratinimas prie dėžių, antra, sugebėjimas greitai išskristi iš dėžių, trečia, išmokyti juos skristi namo ir ketvirta, išmokyti surasti tiesiausią ir trumpiausią kelią namo.

Jauni, sveiki balandžiai skraido noriai, bet jiems reikia papildomų pratimų, apgalvotos fizinės formos paruošimo programos, o tai yra skirtumas lyginant su suaugusiais balandžiais, nes suaugusieji mažiau skraido aplink namus ir ruošiant juos reikia pasiekti geriausią kondiciją.

Taigi pabandykime aptarti vieną po kito jaunų balandžių ruošimą varžyboms. Britas rašo, jog jis teikia pirmenybę treniruotėms likus iki varžybų 2-3 savaitėms ir treniruoja jauniklius, kurie yra daugiau negu 10 savaičių amžiaus. Vienas iš būdų kaip pripratinti jauniklius prie dėžių, tai padėti pačią dėžę į balandinės vidų ir leisti jaunikliams tyrinėti ją, kai kurie netgi įsitaisys jos viduje, na o dar norėdami paspartinti šią procedūrą pradėkite juos maitinti iš dėžių, iš pradžių dėkite į atvirą dėžę vandens ir lesalų indus į vidų, po to galite palaikyti uždarytoje dėžėje per naktį ar daugiau laiko. Taigi tokiu būdu jaunikliams dėžė nebus joks svetimkūnis, ar daiktas keliantis nerimą, stresą.

Vieną dieną ryte susikraukite į dėžę jaunuosius čempionus, kuriuos ruošiate treniruoti ir leiskite jiems pabūti, kol tarkime Jūs pavalgysite pusryčius arba nuveiksite kokį mažą darbelį, o po to dėžę su balandžiais nuneškite į sodą, visai netoli balandinės, atverkite ją ir pastebėkite kaip nedrąsiai pirmieji jaunikliai išlenda iš jos, todėl būtinai pakartokite šią procedūrą kelis rytus iš eilės!

Dar vienas svarbus dalykas, jog prieš pradėdami treniruoti jaunus balandžius, būtinai atsižvelkite į esančias ir prognozuojamas oro sąlygas. Kiekvienais metais tūkstančiai balandžių yra prarandami dėl blogų oro sąlygų.

Niekada netreniruokite jaunų balandžių, kai pučia rytų vėjas arba kai yra debesuota, griausti. Stenkitės pasirinkti saulėtą, šiltą dieną. Taip pat niekada neleiskite kol nematote saulės. Šis požymis svarbus ir suaugusiems balandžiams.

Kai kurie balandininkai tiki, kad pirmosios treniruotės turi būti atliktos, pagal kompasą iš visų krypčių iš 15 km: iš Šiaurės, iš Pietų, iš Rytų, iš Vakarų. Bet Britas, teigia, kad tai yra visiška netiesa, daugiausia balandžiai laimi grįždami iš trumpesnių distancijų varžybų tiesiausiu ir trumpiausiu keliu namo ir dėl to yra svarbu, kad mes išmokytume juos grįžti iš vienos krypties, o ne iš keleto skirtingų vietų.

Tai turėtų būti Jūsų treniravimo programos kertinis akmuo.  Jie privalo žinoti vietovę taip gerai, kad galėtų skrisdami pasakyti sau: „Dabar – aš tiksliai žinau, kur esu“ ir pasiekti namus tiesiausiu keliu, ignoruodami kitus varžybose dalyvaujančius balandžius.

Pirmos keturios jauniklių treniruotės turėtų vykti iš 10, 15, 20, 50 km nuo namų, tiesia linija prieš tai buvusių skrydžių. Jeigu treniruoti pradėsite antradienį ir bus palankus oras, tuomet Jūs galite skirti po treniruotę kas dieną ir treniruočių ciklas baigsis penktadienį. Jeigu oras neleis, tuomet užtruks 1-3 dienomis daugiau.

Rekomenduotina padaryti 8 tokias treniruotes. Taip jaunikliai įgis orientavimosi įgūdžių ir fizinę formą, bus paruošti jauniklių varžyboms. Brito jauni balandžiai kiekvienais metais gauna po vienuolika treniruočių.

Gera taktika į jauniklių balandžių pirmąsias varžybas neleisti daugiau negu pusės jauniklių balandžių, kadangi kaip praktika rodo,

daugiausia balandžių prarandama pirmose dvejose varžybose – dviejose pirmose daugiau negu visose likusiose. Tai nutinka dėl to, kad tūkstančiai balandžių yra vienodai nepatyrę susiorientuoti svetimame maršrute. Balandžiai yra būrio paukščiai, todėl jie gali lengvai susimaišyti su svetimais būriais skristi visai kita kryptimi.

Rekomenduojama, kai balandžiai sugrįžta iš varžybų, naudoti mikstūrą iš kanapių, sėmenų ar kitą, kuri yra prekybos vietose. Stenkitės neišgąsdinti grįžusių jauniklių, jei turite rankinį laikrodį, negriebkite jų, nes po kelių savaičių sėkmės, balandžiai gali pasidaryti labai drovūs ir baikštūs, nenorintys įlysti į balandinę.

Treniravimo programos pagrindas

Pradėti treniruoti 14 dienų likus iki pirmų jaunų balandžių varžybų, su jaunikliais, kuriems daugiau negu 10 savaičių

  • Išmokyti juos kaip išskristi iš dėžės

  • Išmokyti juos sugrįžti namo

  • Išmokyti juos sugrįžti tiesiausiu keliu

  • Treniruoti tik tiesia linija

Informaciją paruošė www.taikosbalandziai.lt nariai

 

 

< sugrįžti atgal

 

 

 

Į viršų ^

 


 

Dizainas:

Baltas Balandis

© Copyright 2005-2007. taikosbalandziai@gmail.com Tel. +370 625 29829
www.taikosbalandziai.lt